Nihan Çakır Art

Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Nihan Çakır, ressam bir annenin kızı olarak sanata küçük yaşlardan bu yana ilgi duymaktadır. Sanata yönelik ilk eğitimini annesinden alan sanatçı,  doku ve dokulardan oluşan katmanlarla insan psikolojisi üzerine yorumlamalar yapmaktadır.
Hayatın farklı pek çok katmandan oluşması sanatçıyı derinden etkilemiştir. Bu katmanları  tuvallerinde farklı teknikler kullanarak eserlerine yansıtmıştır. Temelinde insan olmanın  yarattığı tahribatı farklı temalarla ortaya koyan sanatçı ekspresyonist soyutlama üzerine ağırlıklı olarak çalışmaktadır.
Çalışmalarında duyguyu, kullandığı renk tonları ve dokularla izleyicisine yansıtmaktadır. Zamanın dokuyu değiştirmesi ve yaşamın insanı katman katman derinleştirmesini tuvallerinde dokular  yaratarak ifade eden sanatçı, bu süreçte nesneye derinden bakabilme kabiliyetini geliştirmiştir. Varoluşun derin izlerini kimi zaman bir duygunun en yüksek halinde, kimi zamansa çok olağan bir anın  sıradanlığında keşfeden sanatçı çalışmalarında da hem yoğun katman ve renk tonları hem de minimalist katmanlar oluşturarak yansıtmaktadır.

Pi Collection